JHS First Quarter Honor Roll 2018-19

Honor Roll

Seniors:

Caroline Beck, Christopher Best, Henry Bobbette, Hailey Brockert, Jarell Castillo, William Cook, Alfio DeMarco, Conner Diviyak, Emma Fiore, Noah Gordon, Nolan Hayes,Lukas Marino, Julian Martes, Marcus Nellis, Lillian Nevins, Julian Ottalagano, Jenna Parslow,Alan Peck, William  Phillips, Abigail Rodecker, Savannah Shaut, Amy Snell, Jordyn Stoutner, Trey Stover, Cameron Tarbox, Ava Trimachi, Maggie-Jean Waddle, Ethan Wager, Macenzie Ward

Juniors:

Angelina Atwood, Zachary Benton, Noah Champlain, Chano Cross,Allison Duesler, Carolyn Fitzpatrick, Alexxander Fountain, Jacob Frenyea, Robert Henry, Abbie Mullins, Ryan O’Connor, Ava Risso-Williams, Kathryn Romano, Justin Saunders, Megan Sitterly, Jack Stramezzi, Darnell VanSlyke, Brandon Walton, Jake Wesley

Sophomores

Mia Anderson, Sadie Blowers, Collin Bolebruch, Anika Brynes, Brett Donohue, Brandon Eiss, Ethan Euler, Emily Fleming, Janeyli Gonzalez, Max Gyldenvand, Ashley Hammons, Kaylee Newkirk, Willa Perkins, Jack Preston, Harris St.Andrews, Brianna Subik, Hailee Waddle, Keanna Williams

Freshman

Parker Abrams, Maryann Austin, Garrett Barnett, Kelsey Bombard, Emma Brown, Kiara Chamberlain, Kedrick Dolder, Lena Fonda, Brock Forjone, William Gerlach, Morgan Havlicek, Colin Kowalski, Mason Kruggel, Connor Lago, Braeton Lawton, Kaymen Lewis-Matthews, Anastasija Morse, Terrence Strubrice, Lorena Trumble, Shaylee Vogel

High Honor Roll

Seniors

Kacie Adams, Austin Bargy, Zoe Bartholomew, Alyssa Bevington, Noah Bowne, Allyson Brandow, Charles Brown, Mark Cwiakala, Augustus D’Amore, Sydney Darling, Melissa Ellis, Madison Etherton, Grace Fitzgerald, Sophia Frenyea, Abigail Gottung, Brooke Grace, Zachary Hayes, Alexis Houser, Blaine Insogna, Alex Jennings, Salem Keeling, Emma Kilmer, Tyler Kortz, Molly Lake, Rachel Lee, Joseph Matthews, Megan O’Connell, Christopher O’Connor, Victor Orsell, Talia Peconie, Zoe Petrie, Kulvir Singh, Jenna Thompson, Dalton Town, Brady VanAernam, Zachary Vosburgh, Bracie Vose, Taylor Vose, Olivia Weiderman, Emily Wheelis, Evan White

Juniors

Anna Crouse. Mallory Dence, Cecilia Dennett, Calyer Fagan, Emily Frank, Gina Franko, Charles Gagliardo, Matthew Heroth, Abigail Hollister, Bailey King, Spencer Kotwasinski, Emily Long, Noah Massey, Malachi Mathews, Jasmine Mosher, Julia Norris, Grace Osborne, Gabby Palmer, Kiersten Pelosi, Cecil Radlin, Abigail Rizzo, Jonathan Ruehle, Chelsea Savage, Alex Shepard, Samantha Simon, Jacob Stewart, Katrina Trueworthy, Jenna Weaver, Myranda Whitman, Meagan Williams

Sophomores

Bradey Brownell, Hope Buboltz, Sarah Connaway, Colleen Dingman, Grace Giarrizzo, Aiden Greene, Nicholas Hadcock, Landon Hale, Molly Hotaling, Hannah Kosiba, Morgan Lane, Anna Lee, Colleen Long, Jacob Martelle, Cody Massey, Molly Memrick, Samantha Moller-Lopez, Meghan Mraz, Alexandria Petrelia, Cameron Polidore, Sarah Pratt, Taryn Ringer, Sebastian Russo, Kyle,  Salamack, Dawson Sanges, Kanako Sasaki, Riley Savoie, Sarah Smith, Alison Stegel, Sydney Swedick, Thomas Truckenmiller, Abbygail Vanderwalker, Ariana Vuskalns, Kaylee Webb, Haley Wilson, Kyle Wood

Freshman

Carter Ackerbauer, Shawn Ammann, Dylan Barter, Natalie Baxter, Loryn Blake Abigail Brownell, Jaycee Buck, Roslyn Chapin, Arianna Christiano, Cecelia D’Amore, Isabella Dittmer, Kalena Eaton, Conner Edel, Natalie Flint, Emma Frank, Madison Handy, Logan Harvey, Madison King, Benjamin Krempa, Bentley Lane, Isabella Lewis, Konner Mancini, Jesse Norris, Robin Pearce, Ethan Petrie, Hailey Preston, Hannah Richardson, Damien Roth, Larkin Sardella, Luke Solby, Torin Steele, Jared Stewar, Zachary VanAernam, Teianna Tetrano, Jaden Wilson, Mickey Winton.

Tags: ,